אמבר אייל- הלעיטני נא מן האדם אדם הזה

אז מה זה בעצם אמבר אייל? למה הוא אחד הסגנונות הפופלריים בארץ בעוד בשאר העולם הוא ממש נישתי, ואיך כל זה קשור לגולדסטאר?

תוכן עניינים

אפילוג

דמיינו רגע סיטואציה. אתם נכנסים לבר רואים את התפריט ומתלבטים בין המלכה אדמונית לנגב אמבר אייל. אחרי ששתיתם שליש אתם ממשיכים לבר ליד והפעם מתלבטים בין הבזלת הענברית לאלכסנדר אמברה. אחרי ששתיתם גם שם המשכתם לבירבזאר ושם שתיתם את הדודהש'ך. ואחרי הסיור בירות האלה טסתם לחו"ל נכנסתם לבר עם 20 ברזים וביקשתם מהמוכר את האמבר אייל הכי טובה שיש להם כרגע, והוא הסתכל עליכם מוזר ואמר שאין להם את זה כרגע או בכלל, ובכללי זה סגנון די נדיר..

אז מה זה בעצם אמבר אייל?


קודם כל אמבר אייל היא לא סגנון הבירה האדמוני היחיד שקיים, יש לנו את הרד אייל, אייריש רד, RIPA ועוד. לא ניכנס כאן להבדלים בין הסגנונות רק נגיד שרד אייל יותר מאלטי, עם אחוז אלכוהול גבוה יותר ויותר כשותי- מזכיר יותר IPA, אמבר אייל מזכיר פייל אייל עם טעמים יותר לחמיים.

עכשיו בא נדבר על האמבר אייל. הבירה יחסית עדינה בכמות האלכוהול שלה- בדרך כלל היא תנוע בין 4.5 ל6 אחוז. בבירה בדרך כלל ישתמשו בכשות אמריקאי או בכשות עולם חדש מה שייתן לבירה ריח הדרי או פירותי קל. זה לא רמת הארומה של IPA אלא יותר קרוב לפייל אייל. בטעם אנחנו נצפה לטעם לחמי שמאוד ידגיש את המאלטיות של הבירה ולעיתים יעלה על הריח ההדרי מהכשות.

למה הוא נפוץ בארץ?


קודם כל למה אני מחליט שהוא נפוץ? כי מבין 16 בירות בסגנון ששתיתי 15 מתוכן היו מישראל. והמספרים דומים גם אצל לא מעט חברים אחרים שבדקתי איתם.

אז למה הוא נפוץ? לדעתי יש 3 סיבות שמשתלבות די יפה זו עם זו. קודם כל זה בירה עם טעמים מאוד בסייסים ולכן היא בירת כניסה טובה לעולם הקראפט כי היא לא מרה כמו IPA, לא כהה ומפחידה כמו סטאוט, ובטח שלא חמוצה מדיי. הסיבה השנייה היא השמרנות של הקהל הישראלי- הקהל שבמשך שנים רגיל להזמין גולדסטאר בבר לא ישנה את המנהגים שלו כ"כ מהר. וגם אם הוא יגלה משהו חדש הוא יתחיל להידבק אליו ולהזמין אותו בכל מקום. ולכן ברגע שהסגנון נהיה קצת פופולרי בארץ כל מבשלה הייתה חייבת להוציא גם אחד כדי להתחרות על נתח השוק הזה. והסיבה השלישית היא ובכן גולדסטאר. הבירה הפופלרית ביותר בישראל, ובניגוד ללאגר הבסיסי של רוב המדינות היא הרבה יותר אדמונית. ייתכן שהקהל הישראלי רגיל לצבע ולספקטרום הטעמים של גולדסטאר ולכן המעבר לאמבר אייל היה קל מאוד.

למרות נימת הביקורת הקלה שעלתה מן הפוסט, אמבר אייל הוא עדיין סגנון נהדר בעיניי, בטח בתור טבילת אש לעולם הקראפט. יש מגוון רחב של בירות בסגנון ככה שניתן לטעום כמה עד שמוצאים את מה שאהוב עלייך.

שבע לב אדום במבשלת חלוץ חדש

ארנון בן-דב

ארנון בן-דב

קיבוצניק במקור וירושלמי בהווה, מוזג בירה, שותה בירה, חוקר בירה, אוהב לדבר על בירה. נשוי למיטל.

שיתוף

רוצים סדנת בירה אצלכם?
יש לכם שאלה על בירה?

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר שלנו. גלו משהו חדש על בירה!

לקריאה נוספת

גינס סטאוט

סטאוט

מה דעתכם על מיסים? בין אם אתם חושבים שמס זה שוד ושצריך לחלק וואצ׳רים לחמצן (אתה לא מבין, בשוודיה ניסו את זה ומאז היחס חמצן/נפש

קריאה נוספת >>

סייזון

סייזון הוא סגנון בירה עתיק שעבר שינויים רבים לאורך השנים. אז מאיפה הכל התחיל, מהו הסייזון כיום, ורשמי טעימה לסייזון ישראלית חדשה ומסקרנת

קריאה נוספת >>