פוסט סדנאות מתעדכן

תוכן עניינים

במקום לפרסם פוסט על כל הסדנא, החלטתי לעדכן את הפוסט בכל פעם שתהיה סדנא

סדנאות יולי-אוגוסט

אחרי קצת מנוחה והתאוששות הגיע הזמן לפרסם את הסדנאות שאעביר בחודשים יולי-אוגוסט. הסדנאות שיהיו לנו הפעם (תופים דרמטיים): סדנת בסיס – היכרות עם עולם הבירה, סדנת בירות חמוצות, סדנת תוספות בבירה. הסדנאות יתקיימו בביתנו בשכונת פת בירושלים, לצד הבירה יוגש כיבוד קל. להרשמה

סדנת היכרות עם עולם הבירה
תאריך: 7.8
למי מיועדת הסדנא: למי שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם הבירה או למי ששותים כבר בירה אבל רוצים להתחיל להבין מה הם שותים.
מה יהיה בסדנה: בסדנא נטעם בטעימה מודרכת לפחות שמונה סוגי בירה שונים, מהארץ ומהעולם. נצא למסע בעקבות ההסיטוריה של הבירה ונבין איך היא הפכה להיות מה שהיא היום. על הדרך נסביר על תהליך הכנת הבירה, על ההבדל בין כוסות הבירה השונות, על ההבדלים בין פחית לבקבוק ועוד ועוד. ניגע גם בתרבות הבירה השונה בחלק מהמדינות ומה ניתן ללמוד מכך על המדינה, ההסיטוריה שלה והאנשים שבה. כמובן שיצוצו לא מעט שאלות נוספות בסדנא שנשתדל לענות על כולן.
מחיר – מחיר 90 ש"ח
עד 12 משתתפים. להרשמה

סדנת בירות חמוצות
תאריך: 25.7
למי מיועדת הסדנה: למי שמתעניין בעולם הבירות החמוצות, למי ששמע על זה משהו ורוצה להבין על מה כל ההייפ או למי שמוכן לבוא עם ראש פתוח לטעום בירות שונות
ממה שהוא טעם עד היום. או בקיצור אם תמיד רציתם לדעת על מה אני מדבר כשאני מתאר בירה בתור גרביים, טארט, גבינה כחולה ועוד – זה המקום בשבילכם.
מה יהיה בסדנה: נטעם לפחות שבע בירות שונות, כולל לפחות אחת שלא זמינה בארץ. נדבר על מה זה בירה חמוצה, על ההבדל בין סגנונות ההכנה השונים, על ההיסטוריה שלה ועל העלייה המטאורית שלה בשנים האחרונות.
מחיר – 100 ש"ח
עד 12 משתתפים

להרשמה

סדנת תוספות בבירה
תאריך: 15.8
למי מיועדת הסדנה: למי שרוצה קצת לפתוח את הראש ורוצה לגלות שבירה היא לא רק לתת, כשות, שמרים ומים.
מה יהיה בסדנה: בכל בר קראפט, פסטיבל בירה או אפילו בחנות האלכוהול הקרובה למקום מגוריכם יש בירות עם תוספות. לפעמים זה דברים יותר סטנדרטיים (נניח פרי הדר, פירות יער, קפה), ולפעמים קצת פחות (מייפל, קוקוס, פטריות ועוד ועוד). יש כאלה שיטענו שזה לא בירה, ואחרים רק סקרנים לגלות מה עוד נוכל להוסיף לשם. על כל אלה נדבר בסדנה. בסדנה נטעם לפחות תשע בירות שונות, כולל לפחות שתיים שאינן זמינות בארץ. נדבר על מה בעצם הרעיון בתוספות? האם זה רמאות או דווקא דרך להעלות את הבירה לגבהים חדשים? ואיך בכלל מכניסים את כל התוספות הללו לבירה?

מחיר- 120 ש"ח
עד 6 משתתפים.

להרשמה

אותיות קטנות אבל חשובות אז תקראו:
כל הסדנאות דורשות מינימום של משתתפים כדי שיתקיימו
ביטול עד 72 שעות לפני הסדנא – יוחזר התשלום במלואו, מתחת לכך תלוי במציאת מחליף
במקרה של מילואים של מי מהבאים או שלי יוחזר התשלום במלואו
ההשתתפות בסדנאות מגיל 18 ומעלה

סדנא ברוך הבר- 23.6

סדנת היכרות עם עולם הבירה

תאריך: 23.6.24

למי מיועדת הסדנא: למי שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם הבירה או למי ששותים כבר בירה אבל רוצים להתחיל להבין מה הם שותים.

מה יהיה בסדנה: נטעם שמונה בירות שונות ממגוון סגנונות ומדינות. נדבר על מה זה בירה ומה מאפיין כל סגנון. נדבר קצת על תרבות הבירה בארץ ובעולם.

מחיר: חינם! בהרשמה מראש. להרשמה

ארנון בן-דב

ארנון בן-דב

קיבוצניק במקור וירושלמי בהווה, מוזג בירה, שותה בירה, חוקר בירה, אוהב לדבר על בירה. נשוי למיטל.

שיתוף

רוצים סדנת בירה אצלכם?
יש לכם שאלה על בירה?

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר שלנו. גלו משהו חדש על בירה!

לקריאה נוספת

סיור הבירה של תמיר בפראג

קצת חוויות ורשמים מהסיור שעשינו בפראג עם תמיר סבג. אז נכון שתמיר הוא חבר, אבל באמת שמדובר באחד מהדברים הכיפים שעשינו בפראג- מיועד גם לבירגיק וגם למי שסתם רוצה לשתות בירה וללמוד קצת היסטוריה.

קריאה נוספת >>